patronat medialny

Warszawa pobiegnie dla zmagających się z niepełnosprawnością ruchową

fot. nadesłane
Bulwary nad Wisłą, Las Bielański, a może Pole Mokotowskie? W tegorocznej edycji Warszawa Business Run biegacze sami wyznaczą trasę biegu. Przy okazji pomagając ponad 50 osobom z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. Już 6 września kolejna edycja najbardziej charytatywnego biegu w Polsce!
Tegoroczna edycja Warszawa Business Run odbędzie się w wyjątkowej odsłonie. 6 września biegacze pokonają dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. W dniu imprezy, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji. Pomimo nowych zasad biegu, cel pozostaje wciąż ten sam – wsparcie najbardziej potrzebujących. W tym roku przedstawiciele warszawskich firm pobiegną dla ponad 50 osób zmagających się z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. Zebrane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie protez kończyn bądź turnusów rehabilitacyjnych.

Konrad czeka na Waszą pomoc!

W gronie beneficjentów nie brakuje również osób z okolic Warszawy. Wśród nich jest m.in. 44-letni Konrad Molis. W 2015 r. w wyniku wypadku samochodowego stracił prawą nogę na poziomie uda. Mimo to stara się być aktywny i pomocny. Z zawodu i powołania jest opiekunem medycznym.

Jego pasją jest wioślarstwo. Od 2019 r. mieszka i pracuje w podwarszawskim domu dla osób potrzebujących wsparcia. Jako koordynator części medycznej ośrodka zajmuje się 20 niesamodzielnymi podopiecznymi. W ośrodku pełni też funkcję moderatora Klubu Pracy i opiekuje się pracownią komputerową. Obecnie porusza się o protezie, ale wciąż niepewnie czuje się bez kul.Turnus rehabilitacyjny z nauką chodu o protezie pozwoli mu na zwiększenie sprawności i łatwiejsze realizowanie codziennych obowiązków.

Pomaganie innym ludziom daje siłę i motywacje. Napędza do działania. Jestem przekonany, że taka energia udzieli się biegaczom Warszawa Business Run już 6 września. Niektórym pomoże spokojnie dobiec do mety, innym pobić życiowe rekordy. Niesamowite jest to, że w zasadzie każdy będzie się mierzył z inną, własną trasą i wyzwaniami. Tak jak w życiu – każdy z nas musi zmierzyć się ze swoimi słabościami i przeszkodami – podkreśla podopieczny Fundacji, Konrad Molis.

Historia Konrada piękne pokazuje ideę naszego biegu i ogólnie wspierania innych ludzi. Nasi podopieczni, którzy otrzymują dofinansowania dzięki biegaczom, często starają się później pomóc innym. Jedna z naszych tegorocznych beneficjentek postanowiła zgłosić się do nas na wolontariat i ramię w ramię z pracownikami Fundacji przygotowuje pakiety startowe dla biegaczy. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że dobro wraca – mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Warszawskie firmy niosą pomoc

Pomimo wielu wyzwań  biznesowych związanych z pandemią, o pomaganiu nie zapominają również warszawskie firmy. Jednym ze sponsorów strategicznych biegu jest posiadający siedzibę w Warszawie, międzynarodowy bank Standard Chartered.

Ubiegłoroczny bieg odbył się w jeden z najbardziej deszczowych dni w roku w Warszawie, nie powstrzymało to jednak lokalnej społeczności biznesowej, w tym biegaczy i wolontariuszy ze Standard Chartered, przed licznym udziałem. Dzięki wirtualnemu formatowi, umożliwiającemu start biegaczom nie tylko z całej Polski, ale również z innych części świata, tegoroczna edycja może być jeszcze bardziej spektakularna – mówi Rowena Everson, dyrektor zarządzająca Standard Chartered Polska.

Nie biegniesz? Wciąż możesz „Pomagać Bardziej”!

Środki, które Fundacja Poland Business Run przeznacza na pomoc beneficjentom, są pozyskiwane nie tylko z pakietów startowych, ale także z akcji „Pomagam Bardziej”. Jest to projekt dla drużyn biegowych oraz wszystkich, którzy chcą pomóc podopiecznym Fundacji, ale nie mogą wziąć udziału w biegu. Na zespoły, które zgromadzą na swoim koncie największe kwoty, czekają Żółte Koszulki Lidera, które w tym roku zaprojektowała łódzka firma Pan Tu Nie Stał. Wpłat w ramach akcji można dokonywać za pośrednictwem strony https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
12278
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gostyninie