6 sierpień 2020

Kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście

fot. KPP w Gostyninie
Policjanci gostynińskiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i motocykla. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bierzewice. Sprawcą zdarzenia okazał się kierujący osobówką, który skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Do szpitala trafił kierowca jednośladu wraz z pasażerką.
Koronawirus
mazowieckie
12581
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj około godziny 18:40 w miejscowości Bierzewice doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Policjanci ruchu drogowego podczas wyjaśniania przyczyn oraz okoliczności tego zdarzenia ustalili, że przyczyną wypadku drogowego był nieprawidłowo wykonany manewr skrętu w lewo przez 42-letniego kierującego osobowym audi, który podczas skręcania nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Do szpitala, karetką pogotowia został przetransportowany 30-letni kierowca motocykla, a także 22–letnia pasażerka jadąca jednośladem, którzy doznali obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia poniżej 7 dni, w związku z czym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierowca audi został ukarany mandatem karnym.

 

Autor: asp. Żaneta Kołodziejska

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. Żaneta Kołodziejska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
12581
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gostyninie